ΔΙΚΑΣΤΗΣ

ΝΟΜΙΚΑ

ΦόρουμΦόρουμ  ΗμερολόγιοΗμερολόγιο  Συχνές ΕρωτήσειςΣυχνές Ερωτήσεις  ΑναζήτησηΑναζήτηση  Κατάλογος ΜελώνΚατάλογος Μελών  Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

Μοιραστείτε | 

Εκτέλεση απόφασης ασφαλιστικων νομής.

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
wanna be

Αριθμός μηνυμάτων : 10
Ημερομηνία εγγραφής : 05/04/2013

ΔημοσίευσηΘέμα: Εκτέλεση απόφασης ασφαλιστικων νομής.   Παρ Απρ 05, 2013 2:50 pm

Παρακαλω πολυ για τη γνωμη σας στο εξης ζήτημα:μετα απο αίτηση ασφαλιστικων νομής, εκδόθηκε απόφαση που διέταξε την αποβολη του καθ'ου απο το ακινητο. Χρονος αποβολής προσδιορίστηκε η 6-4-2012. Μετα την επιδοση της απόφασης, Επι της απόφασης ασκησα έφεση και αίτηση αναστολής. Η αποφαση επι της εφέσεως μου εκδόθηκε την 3-4-2013, απέρριψε την έφεση μου και αυθημερόν επιδόθηκε στον εντολεα μου, ο οποίος την ίδια κιόλας ημέρα (3-4-2013) αποβλήθηκε από το ακινητο. Επισημαίνω οτι ο αιτων, δεν έχει καταθέσει τακτικη αγωγη νομής, η απόφαση των ασφαλιστικών δεν όρισε προθεσμία και σήμερα συμπληρώνεται η ενιαυσια παραγραφη. Υπάρχει τρόπος να αμυνθω κατά της εκτέλεσης?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών
proto2007

Αριθμός μηνυμάτων : 83
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011
Τόπος : Θεσσαλονικη-Κατερινη

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εκτέλεση απόφασης ασφαλιστικων νομής.   Παρ Απρ 05, 2013 11:33 pm

αμεσα δεν εχεις κανενα μεσο αμυνας..ολα ειναι σωστα, οπως εγιναν και τα περιγραφεις, απο δικονομικης αποψεως..
μπορεις φυσικα να κανεις τακτικη αγωγη νομης ή κυριοτητας,η οποια θα εκδικασθει ομως εν ευθετω χρονω...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών

Εκτέλεση απόφασης ασφαλιστικων νομής.
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
ΔΙΚΑΣΤΗΣ :: νομικα θεματα-
Μετάβαση σε: