ΔΙΚΑΣΤΗΣ

ΝΟΜΙΚΑ

ΦόρουμΦόρουμ  ΗμερολόγιοΗμερολόγιο  Συχνές ΕρωτήσειςΣυχνές Ερωτήσεις  ΑναζήτησηΑναζήτηση  Κατάλογος ΜελώνΚατάλογος Μελών  Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

Μοιραστείτε | 

Εκτέλεση απόφασης ασφαλιστικων νομής.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
wanna be

Αριθμός μηνυμάτων : 10
Ημερομηνία εγγραφής : 05/04/2013

ΔημοσίευσηΘέμα: Εκτέλεση απόφασης ασφαλιστικων νομής.   Παρ Απρ 05, 2013 2:50 pm

Παρακαλω πολυ για τη γνωμη σας στο εξης ζήτημα:μετα απο αίτηση ασφαλιστικων νομής, εκδόθηκε απόφαση που διέταξε την αποβολη του καθ'ου απο το ακινητο. Χρονος αποβολής προσδιορίστηκε η 6-4-2012. Μετα την επιδοση της απόφασης, Επι της απόφασης ασκησα έφεση και αίτηση αναστολής. Η αποφαση επι της εφέσεως μου εκδόθηκε την 3-4-2013, απέρριψε την έφεση μου και αυθημερόν επιδόθηκε στον εντολεα μου, ο οποίος την ίδια κιόλας ημέρα (3-4-2013) αποβλήθηκε από το ακινητο. Επισημαίνω οτι ο αιτων, δεν έχει καταθέσει τακτικη αγωγη νομής, η απόφαση των ασφαλιστικών δεν όρισε προθεσμία και σήμερα συμπληρώνεται η ενιαυσια παραγραφη. Υπάρχει τρόπος να αμυνθω κατά της εκτέλεσης?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών
proto2007

Αριθμός μηνυμάτων : 83
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011
Τόπος : Θεσσαλονικη-Κατερινη

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εκτέλεση απόφασης ασφαλιστικων νομής.   Παρ Απρ 05, 2013 11:33 pm

αμεσα δεν εχεις κανενα μεσο αμυνας..ολα ειναι σωστα, οπως εγιναν και τα περιγραφεις, απο δικονομικης αποψεως..
μπορεις φυσικα να κανεις τακτικη αγωγη νομης ή κυριοτητας,η οποια θα εκδικασθει ομως εν ευθετω χρονω...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών

Εκτέλεση απόφασης ασφαλιστικων νομής.
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
ΔΙΚΑΣΤΗΣ :: νομικα θεματα-
Μετάβαση σε: